„America” – Włodek Pawlik Trio
już w sklepach!

Włodek Pawlik - Amercia

NA PÓŁKI TRAFIŁA WŁAŚNIE „AMERICA” – NAJNOWSZY ALBUM WŁODEK PAWLIK TRIO. PŁYTA JEST PRZEDE WSZYSTKIM NIEZWYKŁYM PODSUMOWANIEM OSTATNICH 30 LAT PRACY LAUREATA PRESTIŻOWEJ NAGRODY GRAMMY.

Razem z Pawłem Pańtą na basie i Cezarym Konradem na perkusji, jako Włodek Pawlik Trio, nagrali niezwykłą płytę łączącą w sobie zarówno jazz jak, muzykę filmową oraz muzykę klasyczną.

Jak mówi Pawlik: „Ten album jest efektem moich muzycznych fascynacji, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich trzech dekad. Na tej płycie nie ograniczyliśmy się więc do typowych jazzowych kompozycji. Poza utworami napisanymi w różnym czasie – lecz do tej pory nigdy nie nagranymi – przełożyliśmy na język naszego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzyłem ścieżki dźwiękowe tj. „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, czy „Rewersu” Borysa Lankosza. Ta płyta to także hołd oddany, wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom tj. Chopinowi oraz Paderewskiemu – nagrywając jazzowe transkrypcje ich muzyki, chciałem podkreślić jak wielką rolę odegrała ich twórczość w moim życiu.

Pawlik dokonał nagrań na unikalnym fortepianie Arabesque firmy Steinway & Sons z limitowanej edycji. Jest on pierwszym dostępnym w Polsce limitowanym egzemplarzem Steinwaya. To z pewnością historyczna karta polskiego jazzu i pianistyki, którą jako pierwszy zapisuje Włodek Pawlik. Dystrybucją zajmie się Fonografika.

Tracklista:

 1. America
 2. Gabinet (z filmu „Rewers”) – „The Office”( from the film „Rewers” )
 3. Speed Limited
 4. Mazurek F moll -F. Chopin – Mazurka in F minor
 5. Prego … Grazie ….
 6. Nocturne B moll -I.J. Paderewski – Nocturne in B minor
 7. Zezowate Tango – Cross-eyed Tango
 8. Blue Munk
 9. Królowa Chłodu – The Queen of the Cold
 10. Funky-Punky
 11. Wrony (z filmu „Wrony”)- „Crows”( from the film „The Crows”)

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress