Foto: Łukasz Korus

[PREMIERA] Animators powracają
z drugim albumem!

Sosnowiecka grupa Animators wydaje nowy album studyjny, zatytułowany „Universe”. Posłuchaj u nas premierowego materiału!

Foto: Łukasz Korus
Foto: Łukasz Korus

SOSNOWIECKA GRUPA ANIMATORS WYDAJE NOWY ALBUM STUDYJNY, ZATYTUŁOWANY „UNIVERSE”. POSŁUCHAJ U NAS PREMIEROWEGO MATERIAŁU!

ANIMATORS to założony w 2009 roku zespół rockowy, poruszający się w swojej twórczości wokół szeroko pojętego rocka alternatywnego. Z założenia miał być projektem graficznym o nazwie The Animators, ale z czasem przekształcił się w stricte muzyczną formację.

W 2012 roku otrzymali ogromną ilość nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach i festiwalach w całej Polsce, między innymi na przeglądzie Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home i innych. Wydanie debiutanckiego albumu „Magic. Madness. Memphis.” (2013) było wypadkową świetnego przyjęcia przez słuchaczy i dziennikarzy EP „The Distance Between Us” (2012), co również zaowocowało zaproszeniem zespołu do programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Tylko w 2013 roku członkowie zespołu pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Marka Wiernika w Jedynce, „Rannym Kakao” w Radiu Roxy, „Kasprologii” i „Sejsmologii” w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Ich teledyski „No!” (zdobywca tytułu Teledysk Tygodnia w portali Interia.pl) oraz „Letters” zobaczyć można na ich oficjalnym kanale YouTube, na antenie rbl.TV, 4fun.tv oraz większości krajowych portali muzycznych.

Na przełomie 2013/2014 zespół doszedł do top 20 zespołów w telewizyjnym show „X Factor”, otrzymując bardzo pozytywne opinie Jury i produkcji programu.

Cechą charakterystyczną muzyki ANIMATORS jest głębokie, przestrzenne, niekonwencjonalne brzmienie w eklektycznej formie: post-rockowe elementy, hardcore’owe gitary, czy też melodyjne sekwencje charakterystyczne dla nowej fali rocka alternatywnego. Całość instrumentarium zwieńczona jest charakterystycznym wokalem. Specyficzne brzmienie zespołu wynika z indywidualnych inspiracji muzycznych każdego z członków formacji.

Wszystko to można usłyszeć na ich debiutanckim albumie, który został wydany 8 marca 2013 roku, a od 2014 jest w całości dostępny na takich portalach jak Spotify, Deezer, czy iTunes.

animators_cover

Rok 2014 był dla ANIMATORS czasem wytężonej pracy nad nowym materiałem. Singiel „Toymaker” promujący najnowsze wydawnictwo ukazał się 10 grudnia zeszłego roku. Ukończona druga płyta „Universe” zawiera 11 nowych kompozycji, a jej cyfrowa premiera odbywa się już dzisiaj (15.02.2015)! Poniżej premierowy album do odsłuchu prosto ze Spotify:

Na podstawie materiałów prasowych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress