[PATRONAT] Besides zagrają w Lublinie!

Besides w ramach wiosennej trasy koncertowej wystąpią w Lublinie. Dowiedź się więcej!

besides lublin

BESIDES W RAMACH WIOSENNEJ TRASY KONCERTOWEJ WYSTĄPIĄ W LUBLINIE. DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ!

Trasa koncertowa 2015, która zaczęła się razem z początkiem roku, jest przełomową w historii Besides. Po wygranej w Must Be The Music, zespół zapytał fanów o to, w jakich miastach chcieliby zobaczyć ich koncert. Ogromny odzew świadczył o wysokim zainteresowaniu, trasa stała się więc „koncertem życzeń” dla wszystkich, którzy chcieli usłyszeć tę muzykę na żywo.

Po raz kolejny będzie można usłyszeć materiał z płyty „We Were So Wrong”, która przez cały czas utrzymuje się na szczytach list bestsellerów sieci Empik i Matras w kategorii muzyki alternatywnej. Nie obędzie się jednak bez niespodzianek. Jeśli chcesz zobaczyć, jak rozwija się jeden z najbardziej znanych zespołów polskiej sceny post-rockowej i spędzić wieczór w nieprzeciętny sposób, to zapraszamy na koncert 10 kwietnia w Lublinie! W roli supportu przed Besides wystąpią zespoły Moonglass i Thesis.

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. Besides są zwycięzcami 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudzili wielkie zainteresowanie jurorów oraz telewidzów.  20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong”, jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” – jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

Warszawski kwartet Moonglass został założony m.in. przez muzyków popularnego zespołu Tides From Nebula. Muzycznie zespół porusza się w obszarach szeroko pojętego rocka alternatywnego z subtelnymi elementami elektroniki. Do tej pory zespół miał okazję supportować takie grupy jak God Is An Astronaut, And So I You From Afar (Irlandia), Jeniferever (Szwecja), Junius (USA), Blindead (Polska), Sleepmakeswaves, Karnivool (Australia) czy Tiny Fingers (Izrael). 5 maja 2014 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego ‚Webs’.

Zespół Thesis działa na polskiej scenie od 2007 roku. Wydał do tej pory debiutancką płytę „Channel 1”, dwie EPki „Acoustic Music EP 1” oraz „Fates EP 2”, był częścią składanki Piotra Kaczkowskiego Minimax vol. 5 oraz prężnie koncertuje na różnych scenach w Polsce. 21 lutego 2014 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu „Z Dnia Na Dzień Na Gorsze”. Zespół określa swoją muzykę jako Psychodeliczny Progresywny Post Rock.

plakat lublin

Na podstawie informacji prasowych

Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *