Dawid Podsiadło „Annoyance and Disappointment” – dzisiaj premiera!

Fot: Łukasz_Ziętek
Fot: Łukasz Ziętek

NIESPEŁNA TRZY LATA TEMU, SZYKOWAŁ SIĘ DO WYDANIA DEBIUTANCKIEJ PŁYTY, A DZISIAJ PRZEDSTAWIA SWÓJ DRUGI SOLOWY ALBUM!

Dawid Podsiadło jest jednym z najciekawszych młodych artystów w nurcie muzyki popularnej. Uwielbiany przez swoich fanów, doceniany przez krytyków i nagradzany, Dawid to prawdziwa sensacja – a przy tym niezmiennie skromny, twardo stąpający po ziemi facet i utalentowany muzyk.

Co kryje się za jego sukcesem? Przypuszczamy, że nietuzinkowy głos i charyzma, z pewną dozą nonszalancji. Ale na pewno także skromność: „Bogdan Kondracki – producent wiodący. Daniel Walczak – producent i kierownik muzyczny zespołu. Aleksander Świerkot – gitarzysta. Michał Sęk – klawiszowiec, który na tej płycie ma w swoich rękach potężnego potwora: olbrzymiego, ciężkiego Hammonda. Piotr Jabłoński – perkusista. Wojciech Król – basista. No i ja” – tak Dawid przedstawia swoją drużynę.

Z Bogdanem współtworzył już „Comfort & Happiness”, z pozostałymi kolegami zżył się podczas trasy koncertowej. Nie chodzi tylko o dobrze spędzony wspólnie czas, o rockandrollowe wybryki, ale przede wszystkim o wzajemne inspirowanie się, o – nomen omen – grę zespołową. „Annoyance and Disappointment” to bowiem solowa płyta Dawida, ale wspólne dzieło.

„W naturalny sposób zaczęliśmy razem tworzyć utwory. Na próbach przed koncertami, w salce przed wyjazdem gdzieś w Polskę… Czasem spotykałem się tylko z Olkiem, innym razem z Danielem, albo z Michałem” – wspomina Podsiadło. – „Nawet Bogdan, który znany jest z tego, że pracuje samotnie w domu, tym razem podzielał nasz entuzjazm i jemu również bardzo się podobało”.

Na trwającą trzy tygodnie sesje nagraniową zespół zaszył się w lipcu br. w trójmiejskim studiu Custom 34, w tym samym w którym Curly Heads nagrywali „Ruby Dress Skinny Dog”. Efekt tej pracy to liczący ponad tuzin utworów album, który z jednej strony wyraźnie nawiązuje do debiutu – to wciąż szlachetny pop z alternatywnym drugim dnem – ale z drugiej ukazuje inne oblicze wokalisty. „Więcej w niej jest życia, energii, więcej nerwu, niż nostalgii i sentymentu” – mówi o nowej płycie Dawid.

Warto również wspomnieć o pięknej oprawie graficznej wydawnictwa, w tym ilustracjach autorstwa Magdaleny Gawrońskiej, towarzyszących każdemu utworowi, a także o okładce, czyli fragmencie obrazu „David och Saul” Juliusa Kronberga, który powstał 130 lat temu, ale wyraźnie przedstawia naszego Dawida…

Annoyance and Disappointment_ok+éadka

Tracklista:

 1. Sunlight (Intro)
 2. Forest
 3. Block
 4. Pastempomat
 5. Byrd
 6. Cashew/161644
 7. W Dobrą Stronę
 8. Bela
 9. Eight
 10. Son Of Analog
 11. Where Did Your Love Go?
 12. Focus
 13. Four Sticks

Wersja Cyfrowa:

+ Goodnight

Wersja Deluxe zawiera dodatkowo:

 1. DBIB
 2. Lugosi
 3. Vile
 4. Project 19
 5. Ms. Mary McAdams
 6. Making of Son Of Analog (music underlaying words)

WarszawaJunior_20151106_Dawid_Podsiadlo_FB

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dawidem Podsiadło, które odbędzie się dokładnie w dniu premiery płyty „Annoyance and Disappointment”, czyli dzisiaj (6 listopada) o godzinie 20:00 w Empiku Junior. Będzie to świetna okazja do zdobycia autografu Dawida na jego nowym krążku!

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress