„Dźwięk. Miłość. Pulsujące światło.” od Sztokholm

Zespół Sztokholm wypuścił właśnie do sieci EPkę zatytułowaną „Dźwięk. Miłość. Pulsujące światło.”

DSC_0117 (2)

ZESPÓŁ SZTOKHOLM WYPUŚCIŁ WŁAŚNIE DO SIECI EPKĘ ZATYTUŁOWANĄ „DŹWIĘK. MIŁOŚĆ. PULSUJĄCE ŚWIATŁO.”. JEST TO PIERWSZE WYDAWNICTWO GRUPY, KTÓRA DOTYCHCZAS PUBLIKOWAŁA JEDYNIE POJEDYNCZE KAWAŁKI W INTERNECIE

Brzmienie zespołu Sztokholm jest wypadkową bydgoskiego spleenu, fascynacji muzyką techno i wieloletniej przyjaźni członków. Utwory grupy opierają się na samplach, perkusyjnych beatach i dźwiękach cyfrowych syntezatorów. Syntetyczne elementy uzupełniane są przez wokal i żywą gitarę basową. W skład zespołu wchodzą: Szymon Wigienka, Daniel Wigienka, Kacper Wąsikowski, Ariel Śliwiński

Płyta „Dźwięk. Miłość. Pulsujące światło.” powstawała od lipca do października 2015 roku w jednej z bydgoskich piwnic, przekształconej na amatorskie studio. Za mix i mastering materiału odpowiedzialny jest Rafał „Oer” Skiba z hiphopowego składu – B.O.K.

Grupa koncertowała do tej pory w kilku miastach Polski m.in. Bydgoszczy, Warszawie, Giżycku, Toruniu. Występy Sztokholmu to połączenie tradycyjnej formuły koncertu z setem dj-skim i pokazem wizualizacji.

EP okladka

Sztokholm próbuje łączyć gęstą, eksperymentalną elektronikę z komercyjnym popem. Grupa chętnie czerpie z dokonań takich tuzów współczesnej muzyki elektronicznej jak: Moderat, James Blake czy Caribou. Wśród inspiracji zespołu nie sposób nie wymienić również młodych, polskich literatów – Tomka Pułki, Mirka Nahacza czy Daniela Kota – ich „rozedrgana”, intensywna twórczość znalazła odbicie w tekstach na EPce „Dźwięk. Miłość. Pulsujące światło.”.

Album „Dźwięk. Miłość. Pulsujące światło.” można pobrać za pośrednictwem profilu zespołu na Bandcampie.

Na podstawie materiałów prasowych

Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *