God’s Bow z nowym singlem!

Zespół God’s Bow prezentuje kolejny singiel z płyty „Tranquilizer”, posłuchaj!

god's_bow2

ZESPÓŁ GOD’S BOW PREZENTUJE NOWY SINGIEL Z PŁYTY „TRANQUILIZER”, POSŁUCHAJ!

Zespół God’s Bow powstał w Szczecinie w 1997 roku. Od samego początku istnienia grupa była mocno zafascynowana muzyką elektroniczną i jej mroczną odmianą dark wave. Łączenie mrocznych, niekiedy dość mocnych elektronicznych brzmień z egzotyką dźwięków etnicznych jest właściwie szyldem grupy, której fascynacje sięgają klimatów między innymi w stylu dawnego 4AD (Dead Can Dance, Clan of Xymox) czy zespołów Bel Canto, Delerium, Front Line Assembly, Sigur Ros, Nine Inch Nails, Depeche Mode, muzyki filmowej, alternatywnej czy ambientu. Klimat, melancholia, mrok, mocne brzmienie syntezatorów to z pewnością walory, obok których zespół nie przejdzie obojętnie.

Do 2014 roku God’s Bow wydał trzy płyty („Twilight”, „What´s Beyond the Suns” i „Follow”), które spotkały się z bardzo dobrym odbiorem w kraju i za granicą. Grupa współpracowała z wieloma znaczącymi i cenionymi artystami ze sceny dark wave/gothic/elektro jak: Endraum, Wumpscut, Psyche. Występowała na wielu koncertach i festiwalach, supportowała takie gwiazdy jak Deine Lakaien czy Cruxshadows. Ma na swoim koncie wiele remiksów, a utwory grupy gościły na wielu kompilacjach krajowych i zagranicznych.

Foto: fb.com/Gods-Bow
Foto: fb.com/Gods-Bow

W listopadzie 2014 roku ukazał się czwarty krążek zespołu zatytułowany „Tranquilizer”. Sami członkowie grupy (Agnieszka Kornet – voc i Krzysztof Pieczarka – synth) są zdania, że jest to bardzo dojrzały, przemyślany i zróżnicowany album. Zespół zachowuje swoją mroczną stylistykę, dźwięki elektroniki mieszają się z brzmieniem ethno. Obok dużej dawki melancholii grupa serwuje również mocniejsze, dynamiczne brzmienie.

Najnowszy singiel z albumu „Tranquilizer” nosi tytuł „After All” i można go posłuchać poniżej:

 Na podstawie materiałów prasowych

Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *