Heroes Get Remembered akustycznie w radiu Eska Rock [VIDEO + Wywiad]

Heroes Get Remembered to rockowy zespół z Warszawy, który zaledwie 4 miesiące temu wydał swój debiutancki album pt. „Lies”. Młody staż na rynku płytowym nie przeszkodził jednak formacji w podbiciu stołecznych rozgłośni radiowych, dzięki czemu we wtorek 25 lutego fani mieli okazję posłuchać na żywo koncertu akustycznego, prosto ze studia Eski Rock.

Koncert przeplatany rozmową z muzykami miał miejsce podczas audycji „Sanatorium” prowadzonej przez Roberta Zawieję aka Pegaza. Dokładnie o godz. 21:00 Heroesi rozpoczęli swoją wizytę w radiu, prezentując podczas niej 5 autorskich utworów oraz jeden cover.

Mamy dla was filmiki zarejestrowanych podczas tego koncertu kawałków. W wykonaniu Heroes Get Remembered piosenki : „Hopes And Fears”, „Little Mary”, “Long Night Drive”, “Lumberjack”, “Side Of The Road” oraz cover Radiohead „Creep”:

FINE TUNE rozmawiało z zespołem o tym wydarzeniu:

  1. Czy po wydaniu płyty spodziewaliście się, że zostaniecie tak szybko docenieni przez najlepsze polskie stacje radiowe, takie jak np. Trójka?

Szczerze mówiąc to nie. Hopes And Fears, a także inne numery, często pojawiają się na playlistach wielu rozgłośni w całym kraju. To na pewno cieszy i daje ogromną promocję. Nasz pierwszy singiel stał się ‘Piosenką dnia’ w Trójce. Był tam także jednym z najczęściej granych utworów na antenie w grudniu i styczniu. Ponadto cały czas trzyma się na liście NRD w Esce Rock. To bardzo budujące zaskoczenia.

  1. Dużo czasu zajęła wam zmiana waszych numerów na akustyczne?

Granie numerów akustycznie jest nie tyle ich zmianą, co powrotem do pierwotnej formy i dopracowaniem jej. Każdy utwór z „Lies” powstał na bazie akustycznego szkicu z wyobrażeniem potencjalnego efektu końcowego. Z biegiem czasu można przyzwyczaić się do brzmienia, ale trzeba wiedzieć, że esencja utworu jest najważniejsza, a to właśnie akustyczne aranżacje pozwalają ją wydobyć ponownie i przedstawić w zupełnie innym świetle.

  1. Pewnie niemałym zaskoczeniem dla wielu fanów było to, że do audycji w Esce Rock wybraliście cover piosenki Radiohead. Dlaczego wasz wybór padł akurat na ten zespół i tą piosenkę?

Wybór dokonał się sam na próbie dzień wcześniej. Mieliśmy do przygotowania cover. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, co chcemy tak naprawdę zagrać, bo nie mamy zwyczaju grania coverów i miał to być pierwszy od ponad dwóch lat. Arek spontanicznie zaczął grać pierwsze dźwięki. Reszta się podłączyła. Zagraliśmy całość i byliśmy trochę sami zaskoczeni, jak dobrze nam się gra. Radiohead jest jednym z naszych ulubionych zespołów, a „Creep” był ich pierwszym singlem i wydało nam się to ciekawym zestawieniem z tym gdzie się teraz znajdujemy.

Dziękujemy za rozmowę!

-> Zobacz także HGR w programie FINE TUNE <-

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress