KARI, Peter J. Birch i Milky Wishlake zagrają na jednej scenie!

W kwietniu KARI, Peter J. Birch oraz Milky Wishlake wystąpią razem na Open Stage w warszawskiej Stodole. Dowiedz się więcej!

KARI

W KWIETNIU KARI, PETER J. BIRCH ORAZ MILKY WISHLAKE WYSTĄPIĄ RAZEM NA OPEN STAGE W WARSZAWSKIEJ STODOLE.

KARI to polska wokalistka, producentka i autorka tekstów, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty Daddy Says I’m Special, którą wydała jako Kari Amirian, artystka powróciła z nowym albumem Wounds And Bruises.

Nowe wydawnictwo pokazuje wyraźne zmiany w stylistyce, w której wcześniej poruszała się wokalistka. Wounds And Bruises to album surowych i jaskrawych kontrastów: pomiędzy energetycznym rytmem, a subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Charyzmatyczny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków, od tribalowych beatów, po elektro i brzmienia lat 80. Na płytę składa się dziewięć szczerych opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie, dramatycznych zmianach w życiu, zranieniach i odnajdowaniu siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez KARI i Jona Headleya w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji.

Peter J. Birch (Piotr Jan Brzeziński) od najmłodszych lat interesował się muzyką. Pierwszym poważniejszym zespołem, w którym grał na perkusji i współkomponował utwory było more than three. Trio pozostawiło po sobie Epkę Octoberclock oraz nagraną płytę, która niestety nie ukazała się oficjalnie.

Równocześnie Peter tworzył już swoje pierwsze solowe utwory na gitarze akustycznej, co doprowadziło go do nagrania pierwszej EP-ki In My Island. Debiutancki album When The Sun’s Risin’ Over The Town w sprzedaży pojawił się w 2013 r. We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta artysty pt. Yearn. Odnajdziemy na niej zarówno bogate, jak i minimalistyczne aranżacje. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa When The Sun’s Risin’ Over The Town większość materiału artysta nagrał samodzielnie. Całość dopełnia głos Piotra, który eksperymentuje barwą, od niskich i głębokich wokali, po śpiewane falsetem chórki. Album ten zdecydowanie różni się od debiutanckiego longplay’a, na którym przeważały folkowe i alt-country’owe brzmienia.

Milky Wishlake to młody,  obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP – ką pt. Five Contemporary Songs, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła do podpisania przez muzyka kontraktu z wytwórnią NEXTPOP, stojącą za sukcesami takich artystów jak: BOKKA, Fismoll i KARI. Sam artysta wśród inspiracji wymienia przede wszystkim Queen, Jamiroquai, Talk Talk i Bjork, z kolei dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

12-ego kwietnia ten zestaw artystów wystąpi razem na Open Stage w Klubie Stodoła. Peter J. Birch oraz Milky Wishlake zagrają jako support przed KARI. Czekamy z niecierpliwością!

Na podstawie materiałów prasowych

 

Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *