FESTIWAL WSCHODY ODŚWIEŻA PIOSENKĘ ARTYSTYCZNĄ

Już po raz piąty Chatka Żaka rozkwitnie artystycznym słowem i dźwiękiem. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej ,,Wschody” odbędzie się 15-17 kwietnia

wschody_kolaż (1)

JUŻ PO RAZ PIĄTY CHATKA ŻAKA ROZKWITNIE DOBRYM ARTYSTYCZNYM SŁOWEM I DŹWIĘKIEM. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI ARTYSTYCZNEJ ,,WSCHODY” ODBĘDZIE SIĘ MIĘDZY 15 A 17 KWIETNIA.

Tutaj „mainstream” dogaduje się z „offem”, a mądre słowo wschodzi obok różnorodnej muzyki. Wschodzą też wokaliści, którzy zaprezentują całe spectrum luźnej interpretacji piosenki artystycznej – od muzyki z pogranicza folku, przez własne jazzowe kompozycje, po piosenkę aktorską.

W ramach oficjalnego rozpoczęcia festiwalu wystąpi Katarzyna Groniec z najnowszym albumem pt. „ZOO”. Artystka skonfrontowała piosenki Agnieszki Osieckiej z własną wrażliwością artystyczną. Sobotni wieczór będzie mniej poukładany. Koncert rozpocznie Kaja Kurczuk, muzyczny flaner, poszukiwaczka niebanalnych dźwięków i słów. Później sceną zawładnie Babu Król – wspólny projekt ważnych postaci polskiej sceny alternatywnej, Bajzla i Budynia. Bajzel to człowiek-orkiestra, a Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Jako Babu Król nagrali dwa wydawnictwa: w pierwszym, pt. „Sted”, wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów, a drugim albumem, „Kurosawosyny”, zapraszają do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, dlatego będzie orkiestrowo i przestrzennie.

Podczas niedzielnego Koncertu Finałowego wystąpią najlepsi spośród wokalistów całego konkursu wschodowego. Po nich na scenie duet Poniedzielski & Podsiadło w koncercie „May Way”. Poniedzielski do swojego koncertu znalazł kompana, który zdaje się być jego bliźniakiem scenicznym. Nieco młodszym, to i trochę żywszym. Fakt, że Dawid Podsiadło wkroczył na ścieżkę muzyczną później, dodaje wartości dojrzałej i sentymentalnej muzyce Poniedzielskiego – odświeża ją i wprowadza w wymiar bardzo świadomego dialogu międzypokoleniowego.

DONE GRAFIKA EBILET 01 A 3 BANNER WSCHODY 2016 2

Program:

Piątek, 15 IV / Inkubator Medialno-Artystyczny, ACK UMCS „Chatka Żaka”

  • 12:00 -14:00 – I Koncert Konkursowy
  • 15:00 -17:00 – II Koncert Konkursowy
  • 20:00 – Kasia Groniec

Sobota, 16 IV / Inkubator Medialno-Artystyczny, ACK UMCS „Chatka Żaka”

  • 12:00 -14:00 – III Koncert Konkursowy
  • 15:00 -17:00 – IV Koncert Konkursowy
  • 19:00 – Kaja Kurczuk | Babu Król

Niedziela, 17 IV / Sala Widowiskowa, ACK UMCS „Chatka Żaka”

  • 18:00 – Koncert Finałowy: Laureaci Festiwalu | Poniedzielski & Podsiadło

Na podstawie materiałów prasowych 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress