Małe Miasta zapowiadają
drugą płytę!

Zobaczcie utwór „Już prawie tańczę”, który zapowiada drugi długogrający album Małych Miast!

03_fot. Wiktoria Mendrek

ZOBACZCIE UTWÓR „JUŻ PRAWIE TAŃCZĘ”, KTÓRY ZAPOWIADA DRUGI DŁUGOGRAJĄCY ALBUM MAŁYCH MIAST!

Małe Miasta to bezprecedensowy projekt na polskiej scenie alternatywnej. Muzyka tego tajemniczego duetu producenckiego to mieszanka odważnych elektronicznych brzmień z hip-hopem i eksperymentalnym R&B.

Pod koniec 2014 roku nakładem wytwórni Alkopoligamia.com wydali swoją debiutancką płytę ,,MM”, a cały jej nakład rozszedł się już w przedsprzedaży. Na albumie talent i świeżość Małych Miast wzbogacona została udziałem gości jak: Ten Typ Mes, W.E.N.A., ABEL i Klaudia Szafrańska z XXANAXX. Uznanych artystów w wielu przypadkach zachęcili do współpracy, remiksując ich utwory na takim poziomie, że żaden z wymienionych twórców nie miał wątpliwości godząc się na udział w płycie. Poza utworami gości z debiutanckiego albumu, remiksowali też kawałki Spinache’a, czy Night Marks Eletric Trio. Za ten ostatni otrzymali pierwszą nagrodę w konkursie wytwórni U Know Me Records.

Mimo że na scenie wciąż stawiają pierwsze kroki, zdążyli już wystąpić u boku Mykki Blanco, Mister D., czy Kixnare’a. Latem formacja wystąpi na licznych festiwalach muzycznych. Już wtedy będzie można usłyszeć zupełnie premierowe kompozycje, które trafią na drugą płytę MM. Jedną z nich jest właśnie utwór ,,Już prawie tańczę”.

Wakacyjny line-up:

  • 01.07 – Gdynia, Scena Dworcowa
  • 02.07 – Gdynia, Open’er Festival
  • 09.07 – Warszawa, Cud nad Wisłą
  • 09.08 – TBA
  • 09.08 – Katowice, Off Festival
  • 19.08 – Hradec Králové, Hip Hop Kemp (CZ)
  • 21.08 – Katowice, Tauron Nowa Muzyka
  • 03.09 – Gdańsk, Soundrive Festival

Na podstawie materiałów prasowych

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.