źródło: instagram.com/majlo_official/

MIXTAPE DJ SET: MAJLO

Oddajemy w ręce polskich muzyków nasz cotygodniowy mixtape! Jeżeli zastanawialiście się, czego słuchają Wasi ulubieni artyści – teraz możecie to sprawdzić.

źródło: instagram.com/majlo_official/
foto: instagram.com/majlo_official

Oddajemy w ręce polskich muzyków nasz cotygodniowy mixtape! Jeżeli zastanawialiście się, czego słuchają Wasi ulubieni artyści – teraz możecie to sprawdzić.

MajLo: Dziś przedstawię 10 utworów, które jako pierwsze przyszły mi do głowy. Część z nich poznałem stosunkowo niedawno, inne słuchałem ładnych kilka lat temu i wracam do nich co jakiś czas.

James Vincent McMorrow – ,,Get Low”

Bardzo lubię tego artystę. Brzmienie nowego albumu ,,We Move” – mnie powaliło. W porównaniu do wcześniejszych płyt, ta stawia na produkcję. ,,Get Low” to utwór, który jest dla mnie najbardziej wyrazistym elementem tego krążka.

Bon Iver – ,,666”

Znowu nowość, jednak nie mogę przejść obojętnie obok nowej, zarówno w kwestii wydania jak i jakości, płyty Bona Ivera, która trochę podzieliła jego fanów. Dla mnie stanowi pozytywne zaskoczenie, doceniam jej super brzmienie i kompozycje. A „666” to mój faworyt. 🙂

S. Carey – ,,Fire-scene”

Sean Carey to dość świeże odkrycie. Poznałem go dzięki Iver’owi, ponieważ Sean współtworzy jego projekt. Autorski materiał S. Carey’a naprawdę mnie oczarował i zainspirował bogactwem ,,kolorów”. Album bardzo obrazowy, w filmowym klimacie. Uwielbiam słuchać płyty ,,Range of Light” w podróży, szczególnie jadąc pociągiem. 🙂

BRAD MEHLDAU – ,,Blackbird”

Tutaj trochę spojrzenie wstecz, co jakiś czas wracam do tego pianisty. Wydaje mi się, że trafia do mnie jego styl, rodzaj ekspresji i emocji. W utworze The Beatles – ,,Blackbird”.

Charlie Haden – ,,American Dreams”

Cóż mogę powiedzieć. Znakomity kontrabasista, piękne brzmienie i bardzo ciekawy projekt.

James Blake – ,,I Never Learnt to Share”

Przyznaję, Blake’a poznałem stosunkowo niedawno… Oczywiście znałem tego artystę i jego ,,hity” takie jak np. ,,Limit To Your Love”. Ale nie zanurzałem się głębiej w jego twórczość. Utwór ,,I Never Learnt To Share” przyszedł mi pierwszy do głowy. Może dlatego, że kiedy go usłyszałem, pozostał mi w uszach na długi czas.

RY X – ,,Deliverance”

Jestem fanem Ry X-a. Trafia do mnie przede wszystkim klimatem. To muza minimalistyczna, intymna i bardzo przestrzenna. Słuchając na dobrych słuchawkach czuje się tę bliskość. Piękny ambient. W sam raz na jesienną ,,rozkminkę”. 🙂

Keaton Henson – ,,Confessional”

Keaton to super gość! Wybrałem numer ze starszej płyty, ponieważ jest ona bardzo surowa i lepiej identyfikuje tego artystę, introwertyka. Cały album może wydać się dość ciężki, niemal depresyjny. Mój faworyt – ,,Confessional”.

Chris Minh Doky – ,,The Cost Of Living”

Kolejny zwrot akcji. Jazz. Mój ulubiony utwór z płyty. Na tego artystę natrafiłem przypadkiem kilka lat temu podczas czynności cyklicznego szukania muzy. Melancholijne brzmienie i ta harmonia, niepokojąca. Lubię to!

Matt Corby – ,,Oh Oh Oh”

Tego artystę poznałem dzięki utworowi ,,Brother”. Szybko stałem się jego fanem. Bardzo dobry i muzykalny wokalista. Nowa płyta Corbiego nie podeszła mi aż tak bardzo, ale numer „Oh Oh Oh” mam na swojej playliście.

winyl3

 oprac. Małgorzata Sawa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress