MIXTAPE DJ SET: runforrest

Oddajemy w ręce polskich muzyków nasz cotygodniowy mixtape! Jeżeli zastanawialiście się, czego słuchają Wasi ulubieni artyści – teraz możecie to sprawdzić!

Oddajemy w ręce polskich muzyków nasz cotygodniowy mixtape! Jeżeli zastanawialiście się, czego słuchają Wasi ulubieni artyści – teraz możecie to sprawdzić!

Dziś swoimi ulubionymi kawałkami dzieli się z nami krakowski muzyk runforrest . Miłego słuchania!

1. Bon Iver – ,,The Wolves Act I & II”

Siedząc w małej drewnianej chatce, zupełnie sam, z gitarą i zeszytem, Justin Vernon chyba nie spodziewał się, że kilka piosenek totalnie złamie serce światu. „For Emma, Forever Ago…” to jedna z najlepszych płyt, jakie kiedykolwiek słyszałem, a Wolves to utwór przeszyty głębokim bólem złamanego serca Vernona.

2. Matt Corby – ,,Brother”

Matt Corby jest strasznie niedocenianym artystą. To chyba jedna z najprawdziwszych i najbardziej inspirujących osób we współczesnej muzyce.

3. The White Stripes – ,,Ball & Biscuit”

Jack White od zawsze miał szczególne miejsce w moim życiu. Strasznie trudno było mi wybrać tylko jedną piosenkę z jego bogatego dorobku, ale zdecydowałem się na Ball & Biscuit z dwóch powodów; to kwintesencja jego stylu, White to zwariowany minimalista, a po drugie, Elephant było pierwszą płytą w moim życiu, chciałem to jakoś uhonorować.

4. Jeff Buckley – ,,Lover, You Should’ve Come Over”

Gdzieś tu musiało znaleźć się też miejsce dla niego. Trudno znaleźć kogoś równie utalentowanego i wrażliwego co Buckley.

5. Bon Iver -,, 8 (Circle)”

Nie chciałem tu umieszczać dwóch piosenek tego samego artysty, ale było to po prostu niemożliwe. Byłem pod wielkim wrażeniem zmiany stylu Bon Iver na najnowszej płycie z 2016 roku.

6. Paolo Nutini – ,,These Street”

Ta piosenka przypomina mi o bardzo bliskiej mi osobie. No i kiedyś, gdy grałem koncert ze strasznie chorą krtanią, usłyszałem, że przypominam Paolo, ale nie wiem, czy to dobrze.

7. Sam Cooke – ,,A Change Is Gonna Come”

Absolutnie przepiękna piosenka. W latach 60. stała się (niestety) niezwykle ważnym symbolem politycznym, wydaje mi się, że po 2016 znów jest aktualna.

8. Kendrick Lamar – ,,Alright”

Trochę z innej beczki, ale to jeden z najlepszych albumów, jakie mam.

9. Free – ,,Don’t Say You Love Me”

Chciałem umieścić tu też coś, co będzie przypominało o muzyce, której wprawdzie mało teraz słucham, chyba sporo z niej jednak po prostu gdzieś we mnie utkwiło, kiedyś nie wychodziłem poza rocka lat 60 i 70, ballady zwłaszcza na mnie działały.

10. Temple Of The Dog – ,,Say Hello 2 Heaven”

Zastanawiałem się długo, jak jedną piosenką oddać hołd całemu obszernemu gatunkowi, który tak uwielbiam. Grunge nigdy mi się nie nudzi.

11. James Blake – ,,The Wilhelm Scream”

James Blake stworzył własny muzyczny świat, do którego potrafi wciągnąć tak, że nie ma

już odwrotu. Ta postać zawsze przypomina mi, że najważniejsze w muzyce jest to, żeby robić to, co cię uszczęśliwia.

12. Aretha Franklin – ,,(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”

Aretha Franklin to chyba najbardziej niesamowita osoba w historii muzyki. Nikt nie potrafił zaoferować swoim głosem tyle ciepła ze sceny.

13. Howlin Wolf Smokestack Lightning – ,,Live”

Postanowiłem, że muszę tu umieścić coś w rodzaju hołdu dla rzeczy, których mogę słuchać bez przerwy. Dziwnym trafem jakoś zapomnieliśmy o tej muzyce, a przecież na tym wyrosło całe pokolenie artystów, których dziś słuchają bogaci ojcowie, jak Eric Clapton.

14. Bob Dylan – ,,Like A Rolling Stone”

To chyba najbardziej odpowiedni sposób, w jaki można skończyć ten mixtape.

oprac. Małgorzata Sawa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress