MIXTAPE DJ SET: SONBIRD

 

Oddajemy w ręce polskich muzyków nasz cotygodniowy mixtape! Jeżeli zastanawialiście się, czego słuchają Wasi ulubieni artyści – teraz możecie to sprawdzić!

W ten piątek listę swoich ulubionych utworów przygotował żywiecki zespół Sonbird.

Dawid: Kings of Leon – ,,Pyro”
Wybrałem ten utwór, ponieważ przez niego zakochałem się KoLu. Mają bardzo duży wpływ na to, jak postrzegam muzykę rockową. Pamiętam, że w gimnazjum byłem przeciwnikiem, potem się troszkę zmieniło.

Brodka – ,,Krzyżówka dnia”
Brodka była jedną z pierwszy artystek, dzięki której zacząłem doceniać rodzimą sztukę. Do tego energia, świetne teksty, zwłaszcza zabawa słowem oraz duża melodyjność sprawiły, że cały album towarzyszy mi do dziś. Krzyżówkę wybrałem, ponieważ była pierwszym utworem z płyty, który usłyszałem.

Kamil: Damian Rice – ,,Amie”
Ta piosenka, jest tylko małym cudem w wielkim i przepięknym albumie „O”. Wszystkie piosenki w nim są dla mnie bardzo ważne. Nauczyły mnie dużo, wiele z nimi przeżyłem, i dały mi ogromną nadzieję.

Keaton Henson – ,,F.R.I.E.N.D.S.”
Od tej piosenki, zaczęła się moja fascynacja twórczością Keatona. Ten utwór przeniósł mnie w zupełnie inny świat – taki mały, cichy, troszkę cierpiący i  który jest wielką sztuką. Keaton uczy mnie sztuki przez proste rzeczy i to jest przepiękne.

Tomek: Foster The People – ,,Pumped up Kicks”

Ta piosenka kojarzy mi się z samymi dobrymi rzeczami. Kiedy ją słyszę, to mam przed oczami te  wszystkie  dobre wspomnienia, jakie przypomina mi ten utwór.

O.S.T.R – ,,Mówiłaś mi”
Po prostu, moim zdaniem najlepszy track O.S.T.R-ego, który jest w stanie wycisnąć z człowieka wiele emocji.

Maciej: Foals – ,,London Thunder”
Cała twórczość Foals bardzo mocno do mnie przemawia i często ją ze sobą utożsamiam.

Archive – ,,Again”
Ten utwór, towarzyszy mi z reguły w najtrudniejszych oraz najważniejszych wydarzeniach mojego życia. Słuchałem go podczas sprawdzania wyników z  matur. Bardzo często do niego wracam! Jest dla mnie w pewnym sensie takim oparciem w życiu.

SONBIRD: Salk – ,,Dinozaur”
Salk to mega inspirujący i zdolni artyści. Wspaniali ludzie, którzy są naszymi przyjaciółmi. Jesteśmy ich wielkimi fanami!

Hey – ,,2015”
Towarzyszy nam jako zespołowi w chwilach, które są dla nas bardzo cenne i wartościowe. I zawsze przynajmniej raz jest odsłuchiwany podczas naszych wspólnych koncertowych podróży.

oprac. Małgorzata Sawa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress