[MIXTAPE] Emergenza Festival 2017 – dzień czwarty

Jeśli nadal wahacie się, czy pojawić się na czwartym dniu eliminacji polskiej edycji międzynarodowego festiwalu dla nowych kapel Emergenza Festival 2017, to poniższa lista może Was przekonać. Prezentujemy krótkie notki oraz twórczość zespołów, które zagrają lada moment w warszawskim klubie VooDoo.

Jeśli nadal wahacie się, czy pojawić się na czwartym dniu eliminacji polskiej edycji międzynarodowego festiwalu dla nowych kapel Emergenza Festival 2017, to poniższa lista może Was przekonać. Prezentujemy krótkie notki oraz twórczość zespołów, które zagrają lada moment w warszawskim klubie VooDoo.

Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj -> LINK

Al Bert

To idealnie dostrojona maszyna funkowa, zasilana siłą dźwięków porywających do tańca. Choć ich muzyka bogata jest w popowe brzmienia, wyraźnie słychać respekt do klasyków gatunku. Projekt powstał w 2016 roku z inicjatywy Mikołaja Grażula, wokalisty oraz autora tekstów. Na koncie mają debiutancką Epkę „Al Bert.zip”. Składa się z pięciu utworów, których myślą przewodnią jest zdrowy dystans do rzeczywistości.

Bloody Daisy

Zespół, przez niektórych zazdrośników zwany także „Miesiączkującą Stokrotką” powstał, bo tak. Grają pomieszanie z poplątaniem. W składzie same sławy Powiatu! Hołdują starej jugosłowiańskiej maksymie: Nierówno, ale za to nie w tonacji.

Club

Każdy ma swój Club. Ten jest inny. Classic Anarchistic Anti-Establishment Hip-Rock. Energiczna muzyka, niepokorne teksty. Młoda siła prosto z Warszawy.

KA1

Zespół KA1 powstał w kwietniu 2015 roku w praskiej dzielnicy Warszawy, z inicjatywy sąsiadów z bloku przy ulicy Kamiennej. W czerwcu 2016 wydana została debiutancka płyta zespołu EP-KA1. Formacja koncertuje od wakacji 2016 roku średnio raz, dwa razy w miesiącu, zagrała do tej pory kilkadziesiąt koncertów, w tym jako support zespołu KULT w Gdynia Arena, czy na praskiej scenie WOŚP jak i w nietypowych miejscach – choćby w Zakładzie Karnym w Siedlcach. KA1 zdobył wyróżnienie na New York Festiwal oraz dotarł do finału Letniej Sceny VooDoo Club. Na początek 2018 roku planowana jest druga płyta zespołu.

Rain Of Sorrow

To metalowy zespół założony w październiku 2004 r. w Warszawie. Realizację planów jego utworzenia rozpoczął Gregor Jezierski (ex DAEMONICIUM, ARCHEON-MADE OF HATE), który zaczął kompletować skład.

Red Colt

Hard rockowy zespół z Warszawy. Odnajdą się tu zarówno fani mocniejszych, silnie przesterowanych brzmień, jak i wielbiciele melodyjnych ballad. Szybkie, lecz niepozbawione feelingu solówki, znakomicie dopełniająca się sekcja rytmiczna oraz charyzmatyczny wokalista to mieszanka, która na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Sonosfera

Kobiecy wokal i rap osadzony na alternatywnej elektronice. Połączenie elektroniki, hiphopu i popu. Jesteśmy młodym zespołem z Warszawy, przez ostatni rok zagraliśmy wiele koncertów, w tym na finale Band’s Battle, na festiwalu UFO, w Klubokawiarni Towarzyska, w Składzie Butelek i w Grunt i Woda.

ZaraZZaraz

Pop/rock – i wszystko jasne.

(gościnnie) Naraya

Jest zespołem współtworzonym przez pięć skrajnie różnych muzycznych osobowości. Każdy z członków inspiruje się innym gatunkiem – poczynając od klasycznego metalu lat 70 i 80, przez nu metalowe dźwięki lat 90 i współczesną muzykę progresywną, aż po metalcore i djent. Z tego pozornie bezkształtnego połączenia powstaje jednak bardzo plastyczna muzyka, łącząca stary dobry groove z nutką solidnych łamańców żeber i interesujących melodii.

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress