[MIXTAPE] Emergenza Festival 2017 – dzień trzeci

Jeśli nadal wahacie się, czy pojawić się na trzecim dniu eliminacji polskiej edycji międzynarodowego festiwalu dla nowych kapel Emergenza Festival 2017, to poniższa lista może Was przekonać. Prezentujemy krótkie notki oraz twórczość zespołów, które zagrają lada moment w warszawskim klubie VooDoo.

Jeśli nadal wahacie się, czy pojawić się na trzecim dniu eliminacji polskiej edycji międzynarodowego festiwalu dla nowych kapel Emergenza Festival 2017, to poniższa lista może Was przekonać. Prezentujemy krótkie notki oraz twórczość zespołów, które zagrają lada moment w warszawskim klubie VooDoo.

Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj -> LINK

Emu On The Road

Pod względem muzycznym sami klasyfikują się jako post grunge/stoner rock. Natomiast pod względem lirycznym wszystko obleczone jest w refleksyjne (choć nie zawsze) teksty o zrozumieniu, dramatach życiowych, dekadencji, wyborach (lub ich braku…), nihiliźmie, piciu wódki, umieraniu, obowiązkowej miłości, niezdecydowaniu, czyli o tematyce na tyle uniwersalnej, że każdy bez wątpienia każdy coś z tego w życiu przeżył.

Jamun

Muzykę JAMUN trudno jednoznacznie zaszufladkować. Słychać tu głównie elementy współczesnego hard rockowego grania ale również jest coś z classic rocka, psychodelii, grunge’u oraz prog rocka. Muzycy dużą wagę przywiązują do brzmienia oraz do aranżacji.

Junk Hustler

Zespół Junk Hustler to rockowa formacja z Pruszkowa. Ich muzyka to mieszanka rocka, metalu i grunge’u. Obecnie zespół koncertuje głównie głownie na waszawskich i podwarszawskich scenach. W najbliższych planach zespołu jest nagranie studyjnego krążka.

Kruk

„Zespół powstał z pomysłu stworzenia czegoś na podobieństwo spektaklu z muzyką na żywo, scenografią, strojami i światłem. Jesteśmy zainteresowani muzyką ludową, a przedewszystkim pogańską i słowiańską, aczkolwiek nasza muzyka nie jest folklorystyczna, czy też metalowo folkowa. Chcielibyśmy na koncertach wprowadzic widza w pewien trans, czasem zaniepokojenie, czy też euforię.” Zespół po raz pierwszy przedstawi swoją muzykę światu właśnie podczas koncertu w ramach Emergenzy.

Lux Perpetua

Grają power metal – i wszystko jasne.

OiNK

To warszawsko-łódzka formacja, która powstała w 2015 roku.

Potwarz

Zespół Potwarz założony został pod koniec 2016 roku przez trójkę muzycznych zapaleńców. Muzycznie grupa oscyluje od rock’owych metalizowanych brzmień czerpiąc ze stylistyki punkowej aż po bardzo surowe metalowe melodie. Całość obecnej twórczości krąży wokół emocji i ich personifikacji, a skupia się w haśle „Release Them”. Tematycznie grupa buja się od gniewu po strach, od radosnej fascynacji smutną nostalgią.

(still) Restless

Warszawsko-ciechanowski Zespół RESTLESS to efekt nie tylko muzycznej przyjaźni 5 dorosłych facetów, którzy poza zespołem realizują się zawodowo – co nie obniża w żadnym stopniu jakości żywej, dynamicznej, rockowej muzyki, którą proponują.

(gościnnie) The Trees

Krakowski kwartet tworzący w stylu rocka progresywnego.

Na podstawie materiałów prasowych

Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *