MJUT zapowiadają drugą płytę

MJUT_Fot_Michal_Bilinski
Fot. Michał Biliński

DRUGI ALBUM ZESPOŁU MJUT, ZATYTUŁOWANY „9”, PROMUJE SINGIEL „WSZYSCY LUDZIE I JA”.

Druga płyta zespołu MJUT ukaże się 5 lat po debiucie. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką, dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick.

Patryk Kienast, wokalista i autor większości utworów na płycie, tak mówi o albumie: „Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości, choć były one pisane w podwójnym skupieniu i kilku z nich patronuje nie mniejszy smutek niż tym, które znalazły się na naszym pierwszym albumie. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje”. 

MJUT_9_cover_800x800

Płytę promuje singiel „Wszyscy ludzie i ja”, który trafił do stacji radiowych 7 września. „Ta piosenka – jak mówi Patryk Kienast – to jeden z najbardziej żywiołowych utworów na płycie. Otwarcie w niej namawiamy, by nie angażować się w sprawy, na które zwykle nie mamy wpływu. Zamiast tego lepiej iść na spacer z psem albo wybrać się rowerem do lasu”.

TRACK LISTA:

  1. Nietoperz mówi nie
  2. Komputery
  3. Tyle, ile chcę
  4. Wszyscy ludzie i ja
  5. To nie jest fair
  6. Zły los
  7. Puść go
  8. 17 GB

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress