Muzyczna, filmowa opowieść – koncerty premierowe Śląskiej Orkiestry Filmowej

Fot. fb.com/slaskaorkiestrafilmowa
Fot. fb.com/slaskaorkiestrafilmowa

14 MAJA 2016 ODBĘDZIE SIĘ DŁUGO OCZEKIWANA PREMIERA: ŚLĄSKA ORKIESTRA FILMOWA, W PONAD 40-OSOBOWYM SKŁADZIE, ZAGRA W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ W KATOWICACH DWA KONCERTY PREMIEROWE

W repertuarze Śląskiej Orkiestry Filmowej znajdują się aranżacje do takich zagranicznych hitów jak: “Władca Pierścieni”, “Ojciec Chrzestny”, „Piraci z Karaibów” czy też polskich filmów i seriali takich jak “Alternatywy 4”, “40-latek”, „Vabank” i wiele, wiele innych. Warto wspomnieć o wizualnej oprawie koncertu – organizatorzy przygotowali projekcje wideo doskonale współgrające z muzyka. Dyrektorem Muzycznym i dyrygentem Orkiestry jest Michał Jańczyk. Marta Huptas – vocal, Kamil Frankowski – prowadzenie, wokal.

13006599_1401351696830992_3629650457059366545_n

Śląska Orkiestra Filmowa to formacja muzyczna złożona z ponad 40 zawodowych muzyków, wybitnych studentów oraz absolwentów akademii muzycznych w Katowicach i Krakowie, na co dzień grających w najlepszych orkiestrach na południu kraju takich jak np. NOSPR, OAB, Opera Śląska w Bytomiu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Gliwicki czy AUKSO. Wielka pasja i zamiłowanie do muzyki filmowej skłoniły Annę Krajewską i Krzysztofa Kupczoka do podjęcia się realizacji projektu mającego na celu wykonywanie muzyki filmowej podanej w bardzo ciekawych, nowatorskich aranżacjach.

Po premierze w Filharmonii Śląskiej w planach już są kolejne koncerty w Polsce i nie tylko. Celem orkiestry jest propagowanie muzyki filmowej doskonale wszystkim znanej z hitów “wielkiego ekranu”, seriali tv, ale również musicali, operetek oraz gier komputerowych. Docelowo orkiestra ma stać się pełną orkiestrą symfoniczną, grającą muzykę ilustracyjną na żywo do filmów i nie tylko!

Zapraszamy już 14.05.2016!

Koncerty premierowe:

  • Godz. 17.00 – sprzedany
  • Godz. 20.00 – bilety dostępne w kasie Filharmonii lub on-line

Gdzie: Filharmonia Śląska w Katowicach: ul. Sokolska 2.

SOF-plakat-b2

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress