FESTIWAL WSCHODY 2017 – muzyczna magia na lubelskiej scenie

To już VI. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Wschody. Gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczna edycja?

Ogólnopolski Festiwal Wschody bada i prezentuje piosenkę artystyczną w jej szerokim rozumieniu. Bazą tego wydarzenia jest ambitny dźwięk, mądre słowo i wyjątkowa ekspresja. Wschody przywracają magię zakurzonej piosenki autorskiej. Znajdziemy tu pokrytą warstwą ckliwego żalu piosenkę poetycka i niedocenianą piosenkę aktorską. Ale festiwal śledzi również to, co obecnie dzieje się w polskiej muzyce i co wydarzyć się może. To wydarzenie, którego nie ograniczają gatunki. Tu liczy się dźwięk, słowo i ekspresja!

W trakcie festiwalu Wschody odbywa się konkurs piosenki, jego uczestnicy są obdarzeni wyjątkowym głosem i niesamowitą muzyczną intuicją. Nie brakuje im też kreatywności i wrażliwości, którą przemycają i prezentują w utworach na festiwalowej scenie. Dla nich piosenka to słowo, dźwięk i wszystko, co pod tą warstwą: dusza, poezja i opowieść. Ciągle szukają, a  Wschody zachęcają: do odkrycia na nowo piosenek skończonych i do tworzenia własnej wizji za pomocą swoich słów i dźwięków.

Ogólnopolski Festiwal Wschody to też koncerty! W tym roku wystąpią:

Pablopavo i Ludziki przybędą wraz z muzycznymi historiami, trochę warszawskimi, trochę miłosnymi, trochę o życiu. Artyści zaprezentują materiał z nowej płyty (m.in. singiel “Nie wiesz nic” z serialu “Pakt”).


Gaba Kulka zaprezentuje utwory z albumu pt. “Kruche”. Mocny i elektryczny charakter. U tej artystki gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji niż sprawach sercowych.


Voo Voo to czterech świetnych muzyków. Artyści zespołu Voo Voo również przywiozą nowe wydawnictwo muzyczne. Występ zespołu zakończy trzydniowe Wschody. W ostatnim koncercie zespół zagra po Laureatach VI. edycji festiwalu.


Wschody, Lublin, 7-9 kwietnia 2017

Program:

Pablopavo i Ludziki – 7 IV, godz. 19, ACK “Chatka Żaka”

Gaba Kulka – 8 IV, godz. 19, ACK “Chatka Żaka”

Laureaci | Voo Voo – 9 IV, godz. 18, Centrum Spotkania Kultur

Bilety są do kupienia w sieci na stronie: www.ekobilet.pl/wschody

O sprzedaży stacjonarnej organizatorzy poinformują na stronie festiwalu: www.wschodyfestiwal.pl oraz na www.facebook.com/wschody (Tam też znajdziecie informacje o zgłoszeniach do konkursu piosenki, które ruszają w marcu).


Na podstawie materiałów prasowych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress