[Recenzja] Dwa pokoje ,,To już”

Muzyczno – życiowy duet Dwa Pokoje wydał 18 listopada swoją debiutancką EP-kę zatytułowaną ,,To już”. Co kryją ściany ich muzycznego świata?

Pomimo tego, że Agata i Wojtek to małżeństwo z młodym stażem, to po przesłuchaniu śmiało można powiedzieć, że ich muzyczne dusze połączone na tym wydawnictwie stworzyły stare dobre małżeństwo.

Jest ich dwoje. I to w zupełności wystarczy, by koneser  delikatnych dźwięków pokochał ich twórczość. Dwa Pokoje to muzyczny duet, który tworzy małżeństwo – Agata i Wojtek. Powiedzenie mówi: ,,Dobrane małżeństwo to raj na ziemi”, a już dobrze dobrane muzycznie małżeństwo to z pewnością raj dla każdego, komu będzie dane ich słuchać. Do współpracy nad tym debiutem został zaangażowany Jacek Trzeszczyński, który był realizatorem albumów: „Mamut” (Fisz Emade Tworzywo) oraz ,,Prąd” (Natalia Przybysz). Do tego partię kwartetu smyczkowego na EP-ce ,,To już” wykonał Atom String Quartet.

,,Powiedzenie mówi: ,,Dobrane małżeństwo to raj na ziemi”, a już dobrze dobrane muzycznie małżeństwo to z pewnością raj dla każdego, komu będzie dane ich słuchać”.

Pomimo tego, że Agata i Wojtek to małżeństwo z młodym stażem, to po przesłuchaniu śmiało można powiedzieć, że ich muzyczne dusze połączone na tym wydawnictwie stworzyły stare dobre małżeństwo. Debiutanci przedstawili nam cztery utwory z polskim tekstem. Na Ep-ce znajdziemy utwór zatytułowany tak samo jak cały minialbum. Kawałek ,,To już” w swoim tekście nawiązuje do zimy. A zima duetu Dwa Pokoje nie jest surowa, bezduszna i ostra. Jest krystaliczna. A raczej jej dźwięki, które z subtelnym wdziękiem łączą się z eterycznym głosem wokalistki. To muzyczny obrazek zimy, który swoimi dźwiękami rozgrzewa dusze spragnione muzycznej odwilży. Przepełniony spokojem pozwala podać się dźwiękom i bezpiecznie odejść w zimowy sen.

Z trochę mocniejszym akcentem rozpoczyna się kawałek ,,Nie dziś”. Jest niczym wybudzenie z pięknego snu, który przerywają energiczne dźwięki w towarzystwie szybkiego tempa. Każdy dom musi mieć swoje mocne akcenty, które nadają mu wyrazistego charakteru – i w tym przypadku rolę tego akcentu może przyznać właśnie utworowi ,,Nie dziś”. Z  kolejną kompozycją zatytułowaną ,,Powrót” powracają emocje z pierwszej kompozycji. Znów jest lekka zaduma, znów mamy lekki wokal z subtelnymi dźwiękami (które momentami jedynie przemycają mocniejsze akcenty swojej instrumentalnej przemowy). Ostatnim kawałkiem z debiutanckiego wydawnictwa duetu Dwa Pokoje jest kompozycja ,,Wyprawa”. Utwór rozpoczyna i kończy ,,atak” chórków, który zamyka w sobie muzyczną przepełnioną finezją dźwięków. Ta muzyka z pewnością trafi do właścicieli wrażliwej duszy. W utworze można usłyszeć ,,Zamknij oczy, odkrywaj mnie, bo czasu, coraz mniej, coraz mniej…” – i właśnie w taki sposób najlepiej poznawać muzykę duetu Dwa Pokoje. Powoli, w spokoju i z dala od zgiełku to najlepsze warunki, by udać się z nimi w ich muzyczną ,,Wyprawę”.

Muzyczne ściany debiutującego duetu Dwa pokoje wydają się być urządzone w stylu klasycznym. Panuję w nich uniwersalność. Każdy z pewnością w tym wnętrzu poczułby ciepło i subtelność. Oczywiście to nie oznacza tego, że w ich wnętrzu każdy poczuje się jak w swoim muzycznym domu, gdzie będzie mógł rozkoszować się swoją ulubioną muzyką. Dla wielbicieli nocy spędzonych w towarzystwie mocnego brzmienia może w tych pokojach zabraknąć miejsca.

7+/10
Małgorzata Sawa

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress