SCYLLA powraca z drugą płytą

Szczeciński zespół SCYLLA, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną „THE YEAR OF THE VOID”

scylla-2

SZCZECIŃSKI ZESPÓŁ SCYLLA, JEDEN Z NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCYCH PRZEDSTAWICIELI NOWOCZESNEGO METALU, WYDAJE DRUGĄ PŁYTĘ ZATYTUŁOWANĄ „THE YEAR OF THE VOID”

Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” zaskakuje brzmieniem, oraz  urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm. Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką, oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji, oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka, (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka.
Płyta ukażę się na początku października i będzie promowana licznymi koncertami. Sam zespół tak opisuje najnowsze wydawnictwo: „Wyobraźcie sobie ogromną skałę, masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu . Ta skała to nowa SCYLLA. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej to ta płyta jest dla Was”.
scylla_okladka_net
Tracklista:
 1. Rebirth
 2. Time To Run
 3. Graveyard
 4. Shadow Of A Man
 5. Farewell
 6. Shackled
 7. Let’s Have A Shot
 8. The Final Reckoning
 9. Confronter
 10. Take The Helm
 11. What Makes Us Human
 12. Head Like A Hole (Nine  Inch Nails Cover)
Pierwszy koncert promujący nowy album odbędzie się 10 października w klubie Słowianin w Szczecinie, , kolejny 30 października w Centrum Kultury w Koszalinie.
Na podstawie materiałów prasowych
Skomentuj to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *