Szepty i Krzyki – nowa płyta już w grudniu!

11 grudnia do sklepów trafi nowy album formacji Szepty i Krzyki zatytułowany „Trzynaście Stanów Świadomości”!

szeptyikrzyki

11 GRUDNIA DO SKLEPÓW TRAFI NOWY ALBUM FORMACJI SZEPTY I KRZYKI ZATYTUŁOWANY „TRZYNAŚCIE STANÓW ŚWIADOMOŚCI”. ALBUM ZOSTAŁ SFINANSOWANY PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW PORTALU CROWDFUNDINGOWEGO MEGATOTAL.PL, A WYDANY PRZEZ OBCHODZĄCE W TYM ROKU SWE XX-LECIE REQUIEM RECORDS

Płyty nie da się zaszufladkować – to połączenie wielu odmiennych gatunków. Znajdziemy na niej utwory post punkowe, spokojne ballady, czy dubstepowe dźwięki. Całość, która pozornie jest zbiorem skrajnie różnej muzyki, została scalona elektronicznym brzmieniem. „Trzynaście Stanów Świadomości” to nie tylko muzyka, ale przede wszystkim teksty. Jest to poezja autorstwa Artura Szuby pt. „Konfesłował”. Intrygująca, często kontrowersyjna i mroczna tematyka, której towarzyszą wyjątkowe fotografie.

Zespół Szepty i Krzyki powstał za sprawą płyty pod tym samym tytułem, którą w 2013 roku wydały wspólnie zaprzyjaźnione zespoły iNNi (Choszczno) oraz Projekt LR (Warszawa). O założeniu odrębnej formacji zdecydowano po koncercie z okazji premiery wspomnianego krążka, który odbył się w Centralnym Domu Qultury w Warszawie 25 maja 2013 roku. Tak zaczęła się historia formacji. Przez kolejne dwa lata skład grupy ewoluował, eksperymentował z instrumentarium, cały czas jednak tworząc autorski materiał, który jesienią br. wydano na płycie pt. „Trzynaście stanów świadomości”.

szepty_cover

Skład zespołu: Tomasz Herbrich; syntezator, gitara, śpiew; Rafał Kaczewski; gitara basowa, śpiew; Marcin Mentel; gitary (ex  Closterkeller i Lorien); Artur Szuba; śpiew, syntezator; Barbara „Babsi” Mikulska; śpiew, wokalizy (Wańka Wstańka & The Ludojades, ex  Wadada i Kashmir)

W nagraniu płyty zespół wsparli: Ireneusz Knyziak – gitara (Vüjek Väsyl); Monika Kubacka – śpiew, wokaliza (ex Eva i Hate Story); Kuba May – perkusja; Marek Radzymiński – perkusja (Zielone Ludki); Marek „Konserwa” Stempień – gitara; Maksym Szuba – chórek; Katarzyna Andrzejewska-Szuba – chórek; Zbigniew Bieniek – głos.

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress