Włodek Pawlik Trio zagra
w Filharmonii Narodowej!

Już 24 maja o godzinie 20.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert Włodek Pawlik Trio!

11265249_959886964023144_8524050669339002142_n

JUŻ 24 MAJA O GODZINIE 20.00 W FILHARMONII NARODOWEJ W WARSZAWIE ODBĘDZIE SIĘ KONCERT WŁODEK PAWLIK TRIO!

W ten wyjątkowy wieczór publiczność usłyszy między innymi utwory z najnowszego albumu zdobywcy Grammy pt. „America” (dystr. Fonografika).  Artysta otwarcie przyznaje, że album jest efektem jego muzycznych fascynacji, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 30 lat. Na tej płycie nie ogranicza się więc do typowych, jazzowych kompozycji.

Poza utworami napisanymi w różnym czasie – lecz do tej pory nigdy nie nagranymi – przełożył na język swojego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzył ścieżki dźwiękowe tj. „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej, czy „Rewersu” Borysa Lankosza. Oddał też hołd, wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom, których uważa za swoje podstawowe wzory – Chopinowi oraz Paderewskiemu – grając jazzowe transkrypcje ich muzyki.

Tytuł płyty „America” ma swoje podłoże w osobistych i muzycznych doświadczeniach Włodka, ponieważ właśnie Ameryce zawdzięcza Jazz, Blues, dzikie brzmienie muzyki Henrixa i surowy głos Franka Sinatry. Fascynuje się nią od lat – jest jego źródłem niekończącej się, ożywczej energii i radości. Ameryka odcisnęła na jego dotychczasowym życiu znaczące piętno, którego nie ma zamiaru się kiedykolwiek wyzbyć.

Foto: Marek Bałata
Foto: Marek Bałata

Bilety na koncert dostępne są w sieciach sklepów Empik, MediaMarkt, przez Internet za pośrednictwem Ticketpro  oraz na miejscu, w Filharmonii Narodowej.

Na podstawie materiałów prasowych

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress