Elektroniczne trio Clicks debiutuje!

22 stycznia trafi do polskich sklepów muzycznych debiutancki album łódzko-krakowskiego trio CLICKS zatytułowany „Glitch Machine”

Clicks_foto

22 STYCZNIA TRAFI DO POLSKICH SKLEPÓW MUZYCZNYCH DEBIUTANCKI ALBUM ŁÓDZKO-KRAKOWSKIEGO TRIO CLICKS ZATYTUŁOWANY „GLITCH MACHINE”

Grupa CLICKS powstała w 2007 roku. W końcu zespół trafił pod skrzydła wytwórni Dependent Records. Po niekończących się sesjach nagraniowych polskie trio, które bywa porównywane z Daft Punk, Nitzer Ebb czy Anthonym Rotherem, jest gotowe do zaprezentowania swojego debiutanckiego materiału.

Rzadko się zdarza, żeby od odkrycia zespołu do podpisania kontraktu minęło tyle czasu – tak jak to miało miejsce w przypadku CLICKS. Trio pracowało nad pierwszym albumem „Glitch Machine” trzy lata. Wcześniej udostępnili kilka utworów i remiksów na różnych undergroundowych składankach. Teraz zespół stworzył oryginalne dzieło, pełne nowoczesnych brzmień i minimalistycznej nonszalancji. Płyta jest hybrydą tradycyjnego EBM, electroclash’u i szczypty ponadczasowej muzyki klubowej.

Za nazwą CLICKS stoi trzech muzyków: kr-lik (wokal, syntezatory, programowanie) czyli twórca electro-industrialnego Controlled Collapse, TomTylor (syntezatory) – animator krakowskiej sceny electro/industrial i Łukasz Klaus (perkusja) znany również z Cool Kids of Death czy Girl & Nervous Guy. Mimo iż każdy z nich związany jest z innymi projektami, to zgadzają się co do kierunku muzycznego obranego przez CLICKS.

Na podstawie materiałów prasowych

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.