[KONKURS] Book Gig: Jóga, SOXSO i Youth Novels

Rozdajemy bilety na koncert z serii Book Gig, który odbędzie się już 16 kwietnia! Tym razem na scenie wystąpią Jóga, SOXSO i Youth Novels.

book gig konkurs

ROZDAJEMY BILETY NA KONCERT Z SERII BOOK GIG, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ JUŻ 16 KWIETNIA! TYM RAZEM NA SCENIE WYSTĄPIĄ JÓGA, SOXSO I YOUTH NOVELS.

Book Gig to projekt promujący młodą, polską, niezależną scenę. Wystartował w listopadzie w Muzeum Książki Artystycznej, dotychczas wystąpili m.in. Sjón, Small Mechanics, Klara czy YouthNovels. Już dziś chcemy zaprosić Was na kolejną porcję świetnej muzyki – zarezerwujcie sobotni wieczór 16 kwietnia! Widzimy się przy Tymienieckiego 24 w Łodzi. Przed publicznością wystąpią zespoły: Jóga, SOXSO i Youth Novels.

[KONKURS] Rozdajemy pięć podwójnych (5×2) wejściówek na ten koncert! Aby je zdobyć należy:

  • Polubić na Facebooku profil FINE TUNE TV;
  • W komentarzu na tej stronie (www) napisać, dlaczego wejściówki powinny trafić akurat do Ciebie! 😉

Przekonaj nas i wygraj! Konkurs zamykamy 13 kwietnia (środa) o godz. 23:59. Powodzenia! 🙂

Jóga – duet z Katowic. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. W październiku 2014 r. własnym sumptem wydali epkę zatytułowaną „Skin”, która zawiera 6 utworów. Obecnie zespół poszukuje wydawcy swojego nowego materiału.

SOXSO – to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę elektroniczną założony w 2015 roku w Katowicach przez Nataszę Ptakovą i Maćka Sawocha. Muzykę SOXSO cechują elektroniczne, eksperymentalne dźwięki w połączeniu z emocjonalnym wokalem. Jedną z głównych części pracy nad materiałem są analogowe syntezatory, wykorzystane również w premierowym singlu „NoiseWash”.  Zespół aktualnie pracuje nad wydaniem debiutanckiego albumu.

YOUTH NOVELS – Zespół zaczął tworzyć pierwsze piosenki w sierpniu 2015 roku. Wtedy do sieci trafił też ich pierwszy kawałek „Marionette”. Mimo że nie lubią szufladkować swojej twórczości, najbliżej im do alternatywy i indie-popu. Inspirują się wieloma artystami, ale motywację do grania znajdują właściwie wszędzie. Grupa przygotowuje się do wydania pierwszej EP-ki w wersji elektronicznej.

Na podstawie materiałów prasowych

 

 

 

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.