[MIXTAPE DJ SET]: A nam jest szkoda lata…

Mixtape to tematyczna playlista złożona z utworów polskich artystów. Na naszej stronie znajdziecie ją w każdy piątek!

Mixtape to tematyczna playlista złożona z utworów polskich artystów. Na naszej stronie znajdziecie ją w każdy piątek!

Kto z nas nie będzie tęsknił za letnim klimatem?! Na szczęście twórczość polskich artystów pomaga nam przeżyć to pożegnanie. Mamy dla Was dziesięć kawałków, w których znajdziecie niezliczone pokłady wakacyjnej aury!

1.SONAR – ”Odkrywam”

Podczas tego lata muzyka grupy Sonar towarzyszyła nam bardzo często – za każdym razem odkrywamy ją na nowo. Ich ostatni krążek ”Torino”, stworzony podczas błogich wakacji w słonecznej Italii, zawiera w sobie solidną dawkę letniej energii. Dolce Vita w polskiej wersji – to pozycja obowiązkowa na Twojej playliście!

2.Sonbird – ”Hel”

Polskie morze i młody zespół z Żywca – to dość niekonwencjonalne połączenie, ale takie właśnie kochamy najbardziej. Obecnie panowie pracują nad swoją debiutancką płytą, na którą bardzo czekamy. Kawałek ”Hel” znalazł się na ich ostatniej EP-ce. Wyrusz z nimi w morską podróż, a przekonasz się, że ta czwórka jest jak załoga piratów, która bezwzględnie, i z premedytacją opanuje Twój umysł!

3. CHØCØLATE – ”Tropico”

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać… No właśnie tylko gdzie?! Bieszczady?! To już zbyt oczywiste… Dlatego warto skorzystać z propozycji młodej lubelskiej grupy CHOCOLATE i poczuć tropikalny klimat. Muzycy pracują właśnie nad swoją nową EP-ką, a utwór ”Tropico” zapowiada ich nadchodzące wydawnictwo.

4.Tomasz Makowiecki – ”Najdłuższe Pocałunki w Polsce”

Powroty, pocałunki i… Tomasz Makowiecki, który po dość długiej przerwie wraca do nas z nowym materiałem. ”Najdłuższe pocałunki w Polsce” to piosenka zwiastująca nową płytę artysty. Na szczęście oczekiwanie na jego nowy krążek nie będzie najdłuższe (jak pocałunki, o których śpiewa). Nowy materiał  ma trafić do nas niebawem, premiera krążka już tej jesieni!

5.Tola – ”Atmosphere”

Jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów do świata muzyki. Tola Szlagowska zaprezentowała niedawno swoją muzyczną atmosferę. Zaskoczyła nas nie tylko świetną propozycją dla ucha, ale też przepięknym klipem, który zabiera nas w podróż do letnich wspomnień. Utwór zapowiada nowy krążek wokalistki zatytułowany ”Subtitles”. Materiał na tę płytę powstaje m.in. we współpracy z producentami z Los Angeles – dla nas taka zapowiedź brzmi naprawdę kusząco. Kto nie chciałby wyruszyć w wyprawę z utworami z miasta aniołów?!

6. Dawid Podsiadło – ”Małomiasteczkowy”

To niekwestionowany hit lata! Utwór ”Małomiasteczkowy” skradł nie tylko serca fanów, ale też miejsca na listach przebojów. Dawid Podsiadło powrócił w wielkim stylu i równie z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez swoich fanów. Trasa koncertowa, jaką ogłosił niedawno muzyk, należy do jednych z najbardziej wyczekiwanych przez publiczność. Bilety na koncerty artysty rozchodzą się w błyskawicznym tempie – ta jesień z pewnością będzie dla niego gorąca niczym niejeden upalny, wakacyjny dzień!

7. Skarby – ”Co z Tobą mała”

Lato to idealny czas na odkrywanie skarbów – my, takie muzyczne perły odkrywamy z wielką przyjemnością. Projekt Skarby ”powstał z miłości do Warszawy. Oryginalnie poczęty we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego projekt zakłada stworzenie unikatowej ścieżki dźwiękowej miasta poprzez zanurzenie się w głęboką tradycję polskiej muzyki rozrywkowej, jazzowej i big-beatowej, ale również wykorzystanie nagrań terenowych, sampli z kronik filmowych i fragmentów kinematografii…” – jak piszą o sobie twórcy. Muzyczne spotkanie legendy z nowoczesnym charakterem z pewnością przypadnie do gustu wielu melomanom.


8. Natalia Moskal – ”Neverland”

”Show me more” – śpiewa Natalia Moskal, a sama prezentuje swoją niezwykłą krainę o nazwie Neverland. Lubelska wokalistka również pracuje nad nowym materiałem, który ma ukazać się jesienią tego roku. Ale jeśli chcemy przed jej nową muzyczną przygodą powrócić jeszcze na moment do letniego klimatu, to z pewnością kawałek Neverland może stać się dla nas taką dźwiękową przepustką do boskiej krainy, gdzie nie brakuje słońca i dobrej muzyki.

9. Bownik – ”Cicho – ciepło – jasno”

”Mam jeden cel, oglądać cie przez cały weekend…” – u nas z oglądaniem niestety nie wyjdzie, ale za to mamy zamiar słuchać BOWNIKA przez cały ten weekend. Michał i jego najnowsza EP-ka ”Radykalna korekta” idealnie wprowadza nas w letni humor. Gdy słuchamy jego muzyki w te wrześniowe wieczory, to jest naprawdę o wiele lepiej – tak głośno, ”ciepło i jasno”!

10. Marcelina – ”Tańcz”

”A ja tańczyć tylko chcę, tańczyć tylko chcę …” – a my chcemy tańczyć razem z nią! Marcelina w swoim najnowszym kawałku zamknęła prawdziwą bombę energetyczną. ”Tańcz” – to utwór zapowiadający jej nowy album, który ukaże się już pod koniec września. Nazwa płyty to ”Koniec wakacji” – tytuł przykry dla wielbicieli lata, ale z muzyką tej Pani zniesiemy każdą, nawet najbardziej okrutną wiadomość.


O autorze:

Gośka Sawa
Gośka Sawa
Studiuję dziennikarstwo. Można powiedzieć, że z muzyką jestem związana od zawsze, bo urodziłam się ,,Trzynastego'', o którym kiedyś śpiewała Katarzyna Sobczyk. Uwielbiam odwiedzać Kraków. Poza muzyką, interesuję się też polityką i fotografią.