„Mniejsze Zło” – nowa płyta PERCIVALA już w sprzedaży

Zapowiedź nowej płyty zespołu Percival Schuttenbach – „Mniejsze zło”.

mniejszezlo_cover

PERCIVAL SHUTTENBACH TO ZESPÓŁ KOJARZONY PRZEDE WSZYSTKIM Z UDZIAŁU W SOUNDTRACKU DO GRY „WIEDŹMIN 3” I PLATYNOWEJ „RÓWNONOCY”. ZESPÓŁ PRZEDSTAWIA SWOJĄ NAJNOWSZĄ PŁYTĘ „MNIEJSZE ZŁO”.

Percival to potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Ich oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii. Przeczytajcie naszą recenzję ich poprzedniego wydawnictwa „Slava!”.

W najbliższym czasie – już 19 maja – światło ujrzy gra „Wiedźmin 3”, a wraz z nią ścieżka dźwiękowa do gry, który Percival miał zaszczyt współtworzyć. Jednak to nie koniec niespodzianek. 15 maja, a więc tuż przed premierą gry „Wiedźmin 3”, światło dzienne ujrzy składanka oryginalnych wersji utworów ze ścieżki dźwiękowej „Wiedźmina” w wykonaniu zespołu Percival. Składanka nosi tytuł „Wild Hunt”. Poniżej możecie obejrzeć proces powstawania okładki do tej płyty.

Wracając do tytułowego „Mniejszego zła” – premiera albumu nastąpiła dokładnie w tym samym dniu, co płyta „Wild Hunt” – a więc 15 maja. Album jest – pierwszą chyba w Polsce – próbą połączenia kwintesencji polskiej muzyki ludowej – zarówno tej wywodzącej się z folkloru, jak i tej przetworzonej przez wielkich polskich kompozytorów takich jak F.Chopin czy G.Bacewicz – z metalem. Teksty płyty oparte są na starych polskich legendach i przypowieściach, i są gęsto przeplatane ludowymi tekstami, skrzętnie zapisanymi przez Oskara Kolberga. Album jest próbą zdefiniowania polskiej odmiany folk metalu, gatunku u nas jeszcze dość świeżego, ale dynamicznie rozwijającego się. Dlaczego kopiować irlandzkie, skandynawskie czy fińskie wzorce, kiedy nasza własna muzyka ludowa jest niesłychanie wirtuozerska i idealnie nadaje się do tego, aby łączyć ją z cięższymi brzmieniami?

Całość dostępna w sklepie wytwórni Fonografika.

Na podstawie materiałów prasowych

 

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.