Peter J. Birch singlem ”Melinda” zapowiada nowy album i rusza w trasę koncertową!

Po ponad dwuletniej przerwie Peter J. Birch wraca z dawką nowej muzyki. Krążek “Inner Anxiety” ukaże się 19 stycznia. Sprawdź, w jakim mieście wystąpi artysta ze swoim nowym materiałem!

Po ponad dwuletniej przerwie Peter J. Birch wraca z dawką nowej muzyki. Krążek Inner Anxiety” ukaże się 19 stycznia. Sprawdź, w jakim mieście wystąpi artysta ze swoim nowym materiałem!

Gdy ktoś chce tworzyć folk, alt-country czy americanę, to musi mieć do tego dobry powód i jeszcze lepsze umiejętności. Tak jest w przypadku Piotra Jana Brzezińskiego, artysty, który już od blisko ośmiu lat udowadnia, że muzyka gitarowa ma się dobrze pod warunkiem, że mamy na nią świetny pomysł.  Dobrych przepisów na to, jak tworzyć artyście z Wołowa nie brakuje! Najlepszym dowodem na to jest jego nowa płyta zatytułowana „Inner Anxiety”. Krążek promuje poniższy utwór ”Melinda”.

 

Peter J. Birch to człowiek-orkiestra. Niezależnie od tego, czy na scenie występuje w pojedynkę czy ze składem muzyków, potrafi w błyskawicznym tempie zbudować niepowtarzalną atmosferę. Swoją karierę  rozpoczął w 2010 roku wydając EP-kę zatytułowaną „In My Island”. Kolejne wydawnictwa kształtowały jego styl, który przypadł do gustu nie tylko słuchaczom, lecz znalazł także uznanie w opinii dziennikarzy i organizatorów największych festiwali. Na swoim koncie ma występy na najważniejszych imprezach w kraju, m.in. na Open’er czy OFF Festival, lecz także zagranicą, gdzie miał okazję zaprezentować się publiczności wielu państw Europy.

Czwarta płyta w dorobku Brzezińskiego to podróż przez skrajne emocje i style. W jego najnowszym materiale nie brakuje surowości i pełnych wyrazistości numerów jak choćby otwierający album, kawałek „The Magical Rope”. Melancholia przeplata się z przyjemnym rozmarzeniem, czego doskonałymi przykładami są „Under The Willows” czy „Tango Bilbao”. Wspaniały flashback do swoich poprzednich dokonań, muzyk serwuje w „My Dear Ivene”. Birch wielokrotnie puszcza oczko do fanów starszych brzmień, w tym Johnny’ego Casha. Tak jest w przypadku „Unlovable Man”. Prawdziwą perełką jest jednak „Melinda”, numer, od którego po prostu nie da się uwolnić po jednym odsłuchaniu.

Wysmakowana, wypełniona unikatowym, klimatycznym brzmieniem płyta jest dowodem na to, że Peter J. Birch to artysta w pełni świadomy swoich umiejętności, a jednocześnie wciąż poszukujący, zbierający doświadczenie i inspiracje i przekuwający je w kolejne, doskonałe nagrania. Tak jest również w przypadku „Inner Anxiety”, albumu, który ma wszelkie atuty, by stać się jedną z najlepszych płyt początku 2018 roku w Polsce.

Trasa koncertowa obejmie 11 miast, a gościem specjalnym, będzie Sonia Pisze Piosenki, która także po dwuletniej przerwie wraca z nowym materiałem.

3 marca Wołów – WOK

4 marca Wrocław – Stara Piwnica

7 marca Rzeszów – Underground Pub

8 marca Kraków – Magazyn Kultury

9 marca Bielsko – Biała – Aquarium

10 marca Łódź – Format

11 marca Poznań – Meskalina

15 marca Toruń – NRD

16 marca Lublin – Centrum Kultury

22 marca Warszawa – Grizzly Gin Bar

23 marca Radzyń Podlaski – Kofi & Ti

25 marca Białystok – Gram Off On

Na podstawie materiałów prasowych

Na podstawie materiałów prasowych.

O autorze:

Gośka Sawa
Gośka Sawa
Studiuję dziennikarstwo. Można powiedzieć, że z muzyką jestem związana od zawsze, bo urodziłam się ,,Trzynastego'', o którym kiedyś śpiewała Katarzyna Sobczyk. Uwielbiam odwiedzać Kraków. Poza muzyką, interesuję się też polityką i fotografią.