Rogi Clush o płycie „EVEN GODS”

Rogi Clush to nowy projekt kompozytora i wokalisty Igora Szulca, znanego wcześniej z Adre’N’Alin. Artysta zaprezentował w ostatnich dniach okładkę debiutanckiego albumu „EVEN GODS”, który ukaże się już na przełomie lipca i sierpnia nakładem legendarnej warszawskiej wytwórni Requiem Records. Będzie również dostępny we wszystkich sklepach cyfrowych. Zaś jeszcze w czerwcu ma się pojawić drugi singiel promujący album.

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty długogrającej – „Safe World” – to znakomita, kojąca kompozycja mieszająca fortepian i smyczki z elektroniką oraz wypełniona ciepłym wokalem Szulca. Całość ilustruje enigmatyczny teledysk zarejestrowany w lesie hiszpańskiego La Gomera Island.

O czym śnią androidy
Fani twórczości Igora Szulca zachodzą w głowę, czym tym razem zaskoczy ich utalentowany muzyk. Zapytaliśmy go więc o szczegóły! Okazuje się, że album „EVEN GODS” powstawał na przestrzeni ostatnich czterech lat, a droga ku jego ukończeniu przypominała – jak przyznaje Szulc – górską serpentynę inspiracji, doświadczeń, studiów i przemyśleń. Głównym motorem pracy dla artysty były rozmyślania o przyszłości człowieczeństwa i nieuniknionej asymilacji sztucznej inteligencji z każdym zakątkiem naszego życia, czego zwieńczeniem będzie powstanie androidów.

pierwszy singiel z nowej płyty

Artysta wybiega w przyszłość i rozmyśla o problemach, przed jakimi stanie wówczas ludzkość. – Czy wskutek błędu lub ludzkiej ingerencji androidy mogłyby zacząć mieć wierzenia? Czy mogłyby zostać szamanami? A jeżeli tak, to w co by wierzyły? Lub w kogo? I czy my, ludzie, uwierzylibyśmy im – wylicza Igor Szulc. Te rozważania odzwierciedla okładka albumu. Odnosi się ona do chwili cybernetycznego olśnienia, iskry, błędu kodu sztucznej inteligencji, na chwilę przed popadnięciem w obłęd, przed przebudzeniem.

Zderzenie muzycznych światów
Sama muzyka również ma zaskakiwać i zestawiać syntetyczne brzmienie elektroniki z klasycznymi instrumentami. Dowiadujemy się, że na płycie pojawi się Michał Pepol – wiolonczelista, twórca, performer i członek Royal String Quartet. Materiał w dużej mierze będzie oparty na brzmieniach instrumentów strunowych – pianinie, fortepianie, instrumentach smyczkowych, cymbałach, mandolinach, cytrach. Oczywiście przy wsparciu elektroniki. – Część nagrań powstała na urokliwym poddaszu na Mazurach, zaś część w małej warszawskiej sypialni – mówi nam Igor Szulc. Nie możemy już doczekać się efektów.

Przydatne linki:
STREAMING: ampl.ink/1jMYx
BANDCAMP: rogiclush.bandcamp.com
FACEBOOK: facebook.com/rogiclush
INSTAGRAM: instagram.com/rogi.clush

fot. mat. prasowe

O autorze:

Jakub Styczyński
Jakub Styczyński
Redaktor naczelny, producent i ogarniacz techniczny FINE TUNE. Od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski.