SONBIRD – MUZYCZNE PODSUMOWANIE 2017 ROKU!

Specjalnie dla FINE TUNE grupa Sonbird wybrała swoje ulubione, polskie albumy 2017 roku. Kto znalazł się w ich rankingu? Sprawdźcie!

Specjalnie dla FINE TUNE grupa Sonbird wybrała swoje ulubione, polskie albumy 2017 roku. Kto znalazł się w ich rankingu? Sprawdźcie!

Kortez – ”Mój dom”

Twórczość Korteza zawsze nas bardzo poruszała. Doskonałe teksty oraz warstwa muzyczna inspirowały nas wielokrotnie. W tym roku Kortez ponownie porwał nas do swojego smutnego świata. Piękna płyta, dziękujemy za nią!


Mikromusic – ”Tak mi się nie chce”

Bardzo doceniamy to, co robi Natalia z chłopakami. Od paru lat śledzimy ich losy. Całkiem niedawno nasz wokalista miał okazję być na koncercie premierowym i został oczarowany. Bardzo cenimy przewrotne teksty, a Mikromusic przewrotne jest bardzo.


Lemon – ”Tu”

Mieliśmy okazję zagrać dwa koncerty w 2017 roku razem z chłopakami. Były to występy, które promowały nowy album. Słyszeliśmy tylko dwa nowe single. Wiedzieliśmy, że będzie inaczej… I właśnie taka jest ta płyta. Całkowicie inna od wcześniejszej twórczości. Dla wielu fanów, to mogło być wielkie zaskoczenie. Nas album zatytułowany ”Tu” zaskoczył bardzo pozytywnie.


Salk – ”Matronika”

Jeśli ktoś lubi Islandię, to ta płyta jest właśnie dla niego. Ociekająca przestrzennymi brzmieniami, przepięknymi tekstami Kamila oraz magicznym głosem Marceli, porywa słuchacza i wciąga na wiele godzin. Poza tym, na ich albumie znalazł się nasz ukochany Lor.


 

Hey – ”CDN”

Dwie płyty, które zebrały dokonania jednego z najważniejszych, polskich zespołów. Przygoda naszego zespołu zaczęła się z Kasią Nosowską. Odświeżenie starszych utworów wyszło im genialnie! Odświeżenie nowych utworów wyszło im fenomenalnie! Całość jest wspaniała!. Mamy nadzieję, że Hey wróci. I, że to tylko taka krótka przerwa…


O autorze:

Gośka Sawa
Gośka Sawa
Studiuję dziennikarstwo. Można powiedzieć, że z muzyką jestem związana od zawsze, bo urodziłam się ,,Trzynastego'', o którym kiedyś śpiewała Katarzyna Sobczyk. Uwielbiam odwiedzać Kraków. Poza muzyką, interesuję się też polityką i fotografią.