Sorry Boys zagrają na Open Stage w Stodole!

Po krótkiej przerwie na Open Stage w Stodole ruszają kwietniowe koncerty. Pierwszy z nich zagrają Sorry Boys!

sorryboys

PO KRÓTKIEJ PRZERWIE NA OPEN STAGE W STODOLE RUSZAJĄ KWIETNIOWE KONCERTY. PIERWSZY Z NICH ZAGRAJĄ SORRY BOYS!

10 kwietnia na scenie Stodoły wystąpi zespół Sorry Boys. Zadebiutowali w 2010 roku, bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem Hard Working Classes. W listopadzie 2013 roku ukazała się “Vulcano” – druga płyta zespołu, wyprodukowana przez Marka Dziedzica i uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku.

Sorry Boys bywają porównywani do Kate Bush, Florence and the Machine, Hey, czy artystów wytwórni 4AD. Zespół wykształcił jednak swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.

sorryboys
Foto: Bartłomiej Głowacki

Wiosenne koncerty 2015 są okazją do zobaczenia Sorry Boys w przededniu nagrań na trzecią płytę – poza materiałem z albumu Vulcano, będzie można usłyszeć premierowe utwory. Przed zespołem w Klubie Stodoła w roli supportu wystąpi Klara.

Klara, czyli Maria-Klara Jędrzejewska. Wychowana w rodzinie melomanów, od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką klasyczną. Jako 15-latka zagrała swój pierwszy, prawdziwy, solowy koncert w marcu 2011 roku i w ten sposób poznała słynnego wokalistę zespołu IRA – Artura Gadowskiego. W tym samym roku zaczęli wspólną pracę nad debiutanckim albumem Klary – „Away”, który został wydany przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia w październiku 2012 roku. Album osiągnął miejsce w pierwszej 20 najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce.

Na podstawie materiałów prasowych

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.