„Sztuczne Ognie”. Sambor i Urbański prezentują nowy utwór

Sambor Kostrzewa łączy siły z producentem Wojtkiem Urbańskim, znanym m.in. z projektu RYSY. Rezultatem ich wspólnej pracy jest utwór „Sztuczne Ognie”, który właśnie dziś ma swoją premierę.

Gdy muzycy wchodzili do studia w lutym, nic nie wskazywało na to, że zaledwie kilka zarejestrowany materiał nabierze nowego, jeszcze bardziej niepokojącego charakteru.

Piosenka „Sztuczne Ognie” to przede wszystkim opowieść o pogoni za pozornym szczęściem i próbie osiągnięcia niemożliwego. W czasach społecznej izolacji i totalnego przewartościowania, tekst zyskuje jednak kolejną warstwę znaczeniową, a jego wydźwięk okazuje się zdecydowanie bardziej mroczny.

Fatalistyczny przekaz, przetworzone wokale oraz nerwowy rytm budują trudne do rozładowania napięcie, stając się doskonałą ilustracją rzeczywistości, w której właśnie się znaleźliśmy.

„Sztucznych Ogni” w wykonaniu Sambora i Urbańskiego od 28 maja można posłuchać na YouTube oraz w serwisach streamingowych. Miksem utworu zajął się Kwazar, a okładkę stworzyła Alina Rybacka-Gruszczyńska.

O autorze:

Gośka Sawa
Gośka Sawa
Studiuję dziennikarstwo. Można powiedzieć, że z muzyką jestem związana od zawsze, bo urodziłam się ,,Trzynastego'', o którym kiedyś śpiewała Katarzyna Sobczyk. Uwielbiam odwiedzać Kraków. Poza muzyką, interesuję się też polityką i fotografią.