Teatralna Maszyna Pszczyna 2017 – Scena muzyczna attention please!

Niebawem muzyczna drużyna artystów attention please! wystąpi podczas festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Sprawdź szczegóły tego wydarzenia!

Niebawem muzyczna drużyna artystów attention please! wystąpi podczas festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Sprawdź szczegóły tego wydarzenia!

To już szósta odsłona festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna. Wydarzenie odnosi się do rdzenia tematycznego, wywodzącego się z dwóch aspektów: historycznego oraz, w konsekwencji, repertuarowego. We współczesnej historii miasta, odnotowano pewien zabawny, pełen romantyzmu wandalizm. Na jednej z kamienic pojawiło się graffiti o treści: „Pszczyna żąda dostępu do morza!”. Uznano to za buńczuczne, ale nie bezpodstawne pragnienie Ślązaków do zaślubin z morzem. Aspekt repertuarowy wynika już bezpośrednio z tej krótkiej, barwnej historii miejskiej.

W ramach festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna między 16 a 18 czerwca na scenie attention please! zaprezentują się:

SALK – kwartet, który zabiera słuchaczy w inny świat, który można posłuchać, ale też dotknąć i poczuć.

Sambor – projekt osadzony w nurcie elektronicznej alternatywy, który aktualnie promuje swój trzeci album „Umbra”.

Gypsy and the Acid Queen – artysta, który wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans.

Sonbird – grupa, która mimo młodego wieku pięknie potrafi opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę.

Jabłonka – której muzyka silnie inspirowana jest trip hopem oraz brytyjską perłą lat dziewięćdziesiątych.

runforrest – artysta, który wymyka się z narzuconych ram, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek, podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem.

Na podstawie materiałów prasowych.

O autorze:

FINE TUNE
FINE TUNE
Założycielem FINE TUNE jest Jakub Styczyński, od pięciu lat związany z Dziennikiem Gazetą Prawną. Na swoim koncie ma prestiżową nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Śledcze oraz dwie nagrody im. Władysława Grabskiego, ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Z portalem współpracuje również Gosia Sawa, pisząca obecnie dla Polsat News oraz fotografka Kamila Pitucha.